subota, 23. travnja 2011.

OKI "Čelić" doživio prvi domaći poraz

U okviru XIV kola BH Telecom prve lige OKI "Čelć" je doživio prvi domaći poraz od ekipe "Igman" iz Hadžića rezultatom 3:2, po setovima (25:13, 17:25, 25:23, 17:25 i 13:15).

Za domaćina, utakmica je krenula kako je i planirano, gosti su u prvom setu osvojili svega 13 poena. Drugi set pripada gostima nakon neshvatljivog pada igre domaćih igrača.
Treći set pripada domaćem sastavu, i to tako što su više sretno došli do 25 poena.
Četvrti set je bio takoreći odlučujući, a dobili su ga gosti iz Hadžića identično kao i drugi set, 25:17.
U petom setu, i nakon vodstva domaćina od 10:5, gosti prave seriju od 7:0, i rutinski privode kraju susret, koji je bio pun preokreta.

Ovom prilikom, kao domaćini moramo istaknuti izuzetno kvalitetno sudjenje sudijskog para, prvog Imamović Nedžada i drugog sudije Lolić Admira. Ovakvo sudjenje može samo donijeti dobro sjedećoj odbojci, kada gosti nose bodove.