nedjelja, 14. ožujka 2010.

OKI "ČELIĆ" - OKI "FLASH" 3:1

Danas je u Čeliću odigrana utakmica osmog kola BH Telecom druge lige između domaćina OKI "Čelić" i gostiju iz Mostara OKI "Flash", a konačan rezultat je 3:1 (25:23, 25:19, 25:27 i 25:21).
Susret je odigran u sali osnovne škole u Čeliću pred oko 20-tak gledalaca. Sudije susreta: Nedžad Imamović iz Kalesije i Jasim Mahmutović iz Tuzle, zapisničar Mladen Stević iz Lopara.

- Kljako Vernes

Po kretanju rezultata po setovima može se zaključiti da je utakmica bila izjednačena, imajući u vidu da su dva seta (prvi i treći) završena na poen razliku.
U trećem setu domaćini su imali set meč loptu (24:23), međutim uporni gosti iz Mostara vraćaju utakmicu u neizvjesnost. Četvrti set donosi dosta zanimljivu igru obje ekipe, gdje su se smjenjivali u vodstvu, ali više srećom naklonjeni, domaćin dolazi do toliko željenog trijumfa.
Igrači Flasha su se pokazali u dosta dobrom svjetlu, tako da i ostale ekipe članice druge lige neće lako dolaziti do bodova u susretima sa Mostarcima.
Ovosezonsko pojačanje iz Brčkog, Brodlić Damir, opravdao je taj epitet, koji je u momentima prelamanja rezultata, imao ključnu ulogu. Pored njega, tu su se istakli standardno dobar Pajkanović Željko, i mladi Armin Terzić koji je kvalitetno zamijenio na mjestu tehničara Halilović Envera.